Az ország egész
területén!

Társasház alapító okirathoz alaprajzok készítése

A szolgáltatás alapvető célja, hogy az épület (társasház) tulajdonjogi értelemben fel legyen osztva a tulajdonosok között és hogy a közös tulajdonú területek egyértelműen meg legyenek határozva.

Társasházzá alakítás új építésű épületek esetén:

A felépült új, többlakásos lakóházak, lakóházként van bejegyezve a földhivatali ingatlan-nyilvántartásban. Ahhoz, hogy az épületben lévő lakások, a megépült valóságos hasznos alapterületükkel szerepeljenek az ingatlan-nyilvántartásban (külön tulajdonba kerülhessenek), a lakásoknak külön helyrajzi számot (albetét-számot) kell kapniuk. Ehhez készítjük el a tényleges állapotot tükröző alaprajzot.

Társasházzá alakítás korábban épült épületek esetén:

Korábban épült épületek estén is előfordul hogy a lakások nincsenek az ingatlan nyilvántartásban külön albetétként bejegyezve, ilyenkor célszerű a társasházzá alakítás. A földmérő mérnök elkészíti a műszaki dokumentációt, hogy a lakások külön albetétekként legyenek bejegyezve.

Már meglévő társasházban előfordulhat albetétek megosztása, illetve több albetét egyesítése, ilyen esetben is a földmérő mérnöknek kell elkészíteni a műszaki dokumentációt.

A szolgáltatás menete:

Miután az ügyfél megrendelte a szolgáltatást, a földmérő mérnök kimegy, megméri a helyszíni állapotot. Ezek után a regnáló földhivataltól megrendeli a tervrajz készítéséhez szükséges adatszolgáltatást. (Ennek díja 6 500 Ft.)

Ezt követően a földmérő mérnök elkészíti a szükséges alaprajzot a mért, illetve a földhivatal által szolgáltatott adatok segítségével, megfelelve a vonatkozó jogszabályoknak és építési előírásoknak, majd ezt egyezteti az ügyféllel – elkerülve a későbbi esetleges eltéréseket.

Alapító okirathoz készült vázrajz

Alapító okirathoz készült vázrajz

A földhivatal az elkészült alaprajzot záradékolás keretén belül ellenőrzi. Ennek díja 2 000 Ft albetétenként. (Fontos, hogy az albetét nem minden esetben tükrözi a lakás fogalmát. Például: garázs vagy tároló is lehet albetét.) Az elkészült, záradékolt alaprajz szolgál az ügyvéd által kiállított társasház alapító okirat alapjául. Az alapító okirat a társasház legfontosabb dokumentuma, amely az alapítás tényét és a társasházban lévő tulajdonviszonyokat rögzíti.

Amennyibe ilyen típusú vázrajzra van szüksége, keressen bizalommal. Ezen felül számos földmérési, szakmai szolgáltatással állok rendelkezésére a földhivatalokhoz elkészítendő vázrajzoktól (kataszteri vázrajzok), az építőipar kihívásain keresztül (ipari geodézia) égészen a speciális felmérési és meghatározási feladatokig.

Gyakran felmerülő kérdések

Mennyi idő az ügymenet?

A szolgáltatás sürgősségi felár nélkül 1-2 hónapon belül elkészül. Ezt nagyrészt az illetékes földhivatal túlterheltsége és kapacitása határozza meg. Sürgősségi felár megfizetése esetén ez nagyjából 1 hónapra csökken.

Mit tartalmaz egy ilyen típusú vázrajz?

A felmérendő terület alaprajz szintű ábrázolását. Szintenkénti rajz, amely megmutatja a lakások és azon belül a helyiségek elhelyezkedését.

Tud-e ügyvédet ajánlani az alapító okirat elkészítéséhez?

Természetesen igen.

Mennyibe kerül a szolgáltatás?

Pontos árat minden esetben egyénileg tudok meghatározni. Az árképzésben fontos tényező az előzetes alaprajz megléte (műszaki alaprajz, méretaránnyal, szerkeszthető formátumban), azonban ez nem feltétel. Továbbá az albetétek száma is nagyban hozzájárul ehhez, csakúgy, mint az albetétek/lakások tagoltsága (minél több a belső fal) és ezek egymáshoz viszonyított helyzete (hogy állnak a falak). Szintén befolyásoló tényező a felmérendő terület Budapesttől vett távolsága.

Eltér az alaprajzon feltüntetett és a földmérő által mért négyzetméterszám. Miért?

Számos esetben a kivitelezés során, illetve a lakáson belüli átalakítások révén változik ez a szám. Azonban aggodalomra semmi ok, ez az esetek nagy többségében pár százalékos eltérést jelent, amely bőven hibahatáron belül van.

Amennyiben megbízható szakembert keres ilyen szolgáltatásra,
vegye fel velem a kapcsolatot!

Visszahívás kérése